Real
0
Olympiacos
0

K.Slouko užkurta „Panathinaikos“ revanšavosi „Maccabi“ ir išlygino serijos rezultatą

(109)
Balandžio 25 d. 20:45
M.Grigonis pelnė 2 taškus

Mariaus Grigonio atstovaujama Atėnų „Panathinaikos“ išlygino Eurolygos ketvirtfinalio serijos rezultatą.

Ergino Atamano auklėtiniai namie 95:79 (20:28, 31:11, 20:21, 24:19) palaužė Tel Avivo „Maccabi“. Serijoje iki trijų pergalių lygu – 1:1. Trečiasis mačas antradienį vyks Belgrade.

„Maccabi“ neturėjo savo esminio lyderio Wade‘o Baldwino.

Kostas Sloukas pelnė 29 taškus (8/9 dvit., 4/7 trit., 1/1 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 4 perdavimus ir rinko 28 naudingumo balus. Graikas gerino karjeros rezultatyvumo rekordą, kuris siekė 26 taškus.

Lietuvis per 18 minučių įmetė 2 taškus (1/1 dvit., 0/1 trit.), atkovojo 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, provokavo pražangą, sykį prasižengė ir rinko 4 naudingumo balus.

„Maccabi“ uždavė kiek geresnį startą rungtynėms (8:4), nors Kendrickas Nunnas tritaškiu skirtumą mažino iki minimalaus – 7:8. Būtent jis ir Marius Grigonis išvedė į priekį „Panathinaikos“ (14:12), bet svečiai atsakė spurtu 7:0. „Maccabi“ laikėsi priekyje, dar dvitaškį pridėjo ir Jasielis Rivero (25:16), būtent jo metimas po pirmo kėlinio leido „Maccabi“ pirmauti 28:20.

PAO 5:0 pradėjo antrąjį kėlinį, nors Tamiras Blattas su Joshu Nebo turėjo atsaką – 33:28. Kostas Sloukas vėl bandė naikinti deficitą, kol galiausiai būtent jis lygino rezultatą – 38:38. Netrukus jis dar pridėjo tritaškį (41:38), o „Panathinaikos“ perėmė iniciatyvą. Pataikė Ioannis Papapetrou, vėliau – Mathiasas Lessortas, tad skirtumas buvo jau dviženklis – 48:38. Po antrojo ketvirčio šeimininkai pirmavo 51:39.

PAO naudojosi tuo, kad „Maccabi“ puolimas strigo – 56:39. Lorenzo Brownas po trijų minučių nutraukė taškų badą, tačiau „Maccabi“ sunkiai artėjo ir situaciją toliau kontroliavo šeimininkai – 67:51. Po trijų kėlinių šeimininkai pirmavo užtikrintai – 71:60.

Skirtumas vienu metu tirpo vis labiau. Antoniusas Clevelandas darė savąjį darbą (70:75), tačiau I.Papapetrou svarbiais taškais stabilizavo PAO padėtį – 82:70. K.Sloukas pelnė dar du svarbius taškus (84:70), o žaisti liko pusketvirtos minutės. K.Sloukas toliau rodė lyderystę ir į pergalę PAO nužengė užtikrintai.

Gale rungtynių, likus 57 sekundėms, Joshas Nebo buvo išvarytas iš aikštės, kai gavo techninę pražangą. Nesportinę jis užsidirbęs buvo anksčiau.

„Panathinaikos“: Kostas Sloukas 29 (8/9 dvit., 4/7 trit., 1/1 baud.), Ioannis Papapetrou 15 (4/7 trit.), Kostas Mitoglou 14 (6 atk. kam.), Mathiasas Lessortas 11 (8 atk. kam., 22 n.b.), Kendrickas Nunnas 10.

„Maccabi“: Lorenzo Brownas 18 (6 rez. perd.), Antoniusas Clevelandas ir Jake‘as Cohenas – po 12, Tamiras Blattas 11 (6 rez. perd.), Jasielis Rivero 9.

„Ilgoji pertrauka“: Lietuvos agentų darbas, vertę pakėlę LKL lietuviai, LKF galimybės „įpirkti“ aukšto lygio žaidėją, krepšininkų ilgaamžiškumas, nutekanti informacija iš klubų ir 3x3 rinktinių galimybės