0

45 taškais čempionus nušlavę „Timberwolves“ atnešė septintąsias rungtynes (30)

Gegužės 17 d., 08:15
A.Edwardsas gali didžiuotis nuveiktu darbu (Scanpix nuotr.)

Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) atkrintamosiose užfiksuotas retas čempionų sutriuškinimas.

Minesotos „Timberwolves“ savo arenoje net 115:70 (31:14, 28:26, 27:21, 29:9) nušlavė titulą ginančius Denverio „Nuggets“.

Vakarų konferencijos pusfinalio serijoje iki keturių pergalių rezultatas tapo lygus – 3:3. Lemiamas mūšis sekmadienį įvyks Denveryje.

„Nuggets“ dar pirmajame kėlinyje paleido varžovus toli į priekį (14:31). Vėliau Michaelo Malone’o auklėtiniams pavyko sustabdyti kraujavimą, tačiau priartėti nesisekė, o ketvirtajame kėlinyje vadelės buvo paleistos visiškai.

Nė vienas iš Denverio ekipos žaidėjų nepasiekė sau įprastų skaičių, įskaitant ir Nikola Jokičių – 36 minutės, 22 taškai (9/15 dvitaškių, 0/4 tritaškių, 4/4 baudų metimų), 9 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai, 3 klaidos ir pražanga.

Strigus „Nuggets“ starto penketo, šviežio kraujo nebuvo rasta ir ant suolelio – devyni nuo jo pakilę žaidėjai kartu surinko vos 9 taškus. Svečių puolimas buvo visiškai bedantis, tritaškius metant 19 procentų tikslumu (7/36), o „iš žaidimo“ atakuojant vos 30 procentų taiklumu (26/86). Natūralu, kad pralaimėta buvo ir kova dėl kamuolių (43:62).

Minesotos klubui Anthony Edwardsas per 34 minutes surinko 27 taškus (4/8 dvitaškių, 4/9 tritaškių, 7/8 baudų metimų), 4 atkovotus, 3 perimtus ir prarastą kamuolį, 4 rezultatyvius perdavimus bei 2 pražangas.

„Vyrukai tiesiog tikėjo savimi. Manau, kad trejas pastarąsias rungtynes per daug save graužėme“, – po mačo teigė 22-ejų žvaigždė.

A.Edwardsas parūpino istorinę pergalę – iki šiol titulą ginanti ekipa atkrintamosiose nebuvo nušluota skaudžiau nei 36 taškais. Tai buvo absoliučiai didžiausia pergalė atkrintamosiose nuo 2015-ųjų ir antras didžiausias triumfas išlikimo rungtynėse. Ties prarajos riba balansavusi komanda dar skambiau atsispyrė tik 1956-aisiais, kai Mineapolio „Lakers“ 133:75 sumindė St. Louiso „Hawks“.

Šios poros nugalėtojas konferencijos finale sutiks Oklahomos „Thunder“ arba Dalaso „Mavericks“. Šiuo metu tarpusavio serijoje 3:2 pirmauja Teksaso klubas.

„Nuggets“: Nikola Jokičius 22 (9 atk. kam., 0/4 tritaškių), Aaronas Gordonas 12 (8 atk. kam., 4 rez. perd., 3 blokai), Jamalas Murray’us 10 (5 rez. perd., 4/18 metimų), Kentaviousas Caldwellas-Pope'as 9 (2/6 tritaškių), Michaelas Porteris 8 (6 atk. kam., 1/6 tritaškių).

„Timberwolves“: Anthony Edwardsas 27 (4/9 tritaškių, 4 atk. kam., 4 rez. perd.), Jadenas McDanielsas 21 (4 atk. kam., 8/10 metimų), Mike’as Conley 13 (4 atk. kam., 5 rez. perd., 3/6 tritaškių), Nazreonas Reidas (11 atk. kam., 0/4 tritaškių) ir Karlas-Anthony Townsas (13 atk. kam., 5 rez. perd., 0/4 tritaškių) po 10, Nickeilas Alexanderis-Walkeris 9 (3/5 tritaškių), Luka Garza ir Rudy Gobertas (14 atk. kam.) po 8.

„Ilgoji pertrauka“: Milaknio karjera, Kostičiaus tinkamumas „Rytui“, „Žalgiriui“ ir Evansui naudingas sprendimas, naujos kameros LKL arenose ir kodėl rinktinėje nėra Brazdeikio