Aiškios visos RKL A diviziono finalo ketverto dalyvės (3)

Balandžio 28 d., 08:34
Tauragės ekipa iškopė į finalinį ketvertą (RKL nuotr.)
Šaltinis: RKL

Balandžio 27 dieną paaiškėjo visi Nostra.lt-RKL A diviziono finalo ketverto dalyviai.

Didžiausią sensaciją ketvirtfinalyje pateikė „Tauragė“, kuri išvykoje 74:72 (11:17, 19:16, 18:22, 17:10, 9:7) parklupdė reguliaraus sezono nugalėtojus – Kauno r. „Omega-Tauras“ krepšininkus.

Dramatišką seriją tauragiškiai laimėjo 3:2.

8-ąją vietą sezone užėmusi „Tauragė“ seriją pradėjo dviem pergalėmis iš eilės. Visgi favoritais laikytas „Omega-Tauras“ reabilitavosi ir perkėlė seriją į lemiamas rungtynes.

Beveik visą susitikimą šeimininkai buvo priekyje, bet tauragiškiams pavyko atsitiesti ir 25 sekundėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos išlygino rezultatą (65:65).

Svečiai dar turėjo ir šansą laimėti per pagrindinį laiką. Ervinas Černis perėmė kamuolį, bet baudos aikštelėje įsirėžė į varžovą bei užsidirbo pražangą puolime. Per likusias kelias sekundes „Omega-Tauras“ taškų nepelnė ir šis trileris kėlėsi į pratęsimą.

Pratęsimą sėkmingai pradėjo „Tauragė“. Gvidas Galinauskas surinko keturis taškus, o Justas Vazalis dūrė skausmingą tritaškį į šeimininkų krepšį (72:66).

„Omega-Tauras“ pavyko sumažinti deficitą. Likus 29 sekundėms Vidmantas Užkuraitis pataikė vieną baudos metimą iš dviejų ir komandas skyrė tik 2 taškai (72:74).

Tauragiškiams nepavyko susikurtų metimo per savo ataką ir šie paliko paskutiniąsias keturias rungtynių sekundes šeimininkams.

Visgi Tomas Galeckas suklydo perduodamas kamuolį, o tai lėmė dramatišką „Tauragės“ triumfą serijoje.

Nugalėtojus į pergalę vedė Redas Jakubauskas pelnęs 18 taškų, Gvidas Galinauskas surinko 16, Ervinas Černis ir Justas Vazalis pridėjo po 9 taškus.

„Omega-Tauras“ neišgelbėjo 17 Edvino Jezukevičiaus taškų, Vidmantas Užkuraitis surinko 12, Gytis Brazauskas pridėjo 11 taškų.

Pusfinalyje „Tauragės“ laukia šeimininkų iššūkis. Kėdainių sporto centras išvykoje 83:69 (15:14, 20:18, 23:17, 25:20) pranoko Kauno „Žalgirio-3“ krepšininkus.

Seriją kėdainiečiai laimėjo 3:1.

Roko Ūzo vedama ekipa visų rungtynių metu stabiliai didino savo pranašumą, kuris itin išaugo antroje rungtynių dalyje.

Svečiai trečiojo kėlinio pabaigoje įgijo 9 taškų persvarą (58:49), o per ketvirtąjį kėlinį sugebėjo galutinai palaužti jaunųjų žalgiriečių pasipriešinimą bei žengti į finalo ketvertą, kuris vyks šios ekipos namų tvirtovėje.

Nugalėtojams R.Ūzas pelnė 12 taškų, atkovojo 12 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 31 naudingumo balą.

Arminas Kelmelis pelnė 20 taškų, Laurynas Danielius ir Nojus Bukauskas surinko po 13.

Žalgiriečių gretose išsiskyrė Mantas Juzėnas ir Nedas Raupelis pelnę po 18 taškų, Mantas Kočanas surinko 10. Tarp keturių stipriausių lygos komandų žengė „Biržų“ krepšininkai, kurie namuose 86:80 (24:20, 21:20, 17:17, 24:23) pranoko „Raseinius“.

Seriją iki trijų pergalių „Biržai“ laimėjo 3:2.

Likus žaisti 1:21 minutės iki ketvirtojo kėlinio pabaigos Ernestas Serkevičius prasiveržimu sumažino „Raseinių“ deficitą iki minimalaus (78:79).

„Biržams“ Vytautas Saulis pataikė vieną baudos metimą, o Kipras Urbanavičiaus dvitaškis padidino šeimininkų pranašumą iki keturių taškų (82:78).

Emilis Maziliauskas ir Simonas Kriaučiūnas apsikeitė taikliais baudų metimais, tas pats E. Maziliauskas prametė tolimą metimą, o lemiamu momentu rungtynėse tapo „Raseinių“ stratego Karolio Lendzevičiaus techninė pražanga, kurią šeimininkai konvertavo į dar vieną tašką (86:80).

„Biržus“ į finalo ketvertą atvedė 23 taškus pelnęs Kipras Urbanavičius, Vytautas Saulis surinko 17, Tomas Butrimas pridėjo 13 taškų.

„Raseinių“ neišgelbėjo 20 E.Serkevičiaus taškų, Nojus Vaivada surinko 14, Gedas Jucius pridėjo 13 taškų.

„Biržų“ pusfinalyje laukia Plungės „Olimpas“, kuris namuose 82:68 (23:14, 22:22, 15:19, 22:13) nugalėjo Prienų „Mačiūnų-KKSC“ ekipą.

Seriją plungiškiai laimėjo 3:2.

Saugesnį pranašumą šeimininkams leido susikurti užtikrintas pirmasis kėlinys (23:14) ir šią persvarą šie išlaikė iki pat ilgosios pertraukos (45:36).

Trečiajame kėlinyje prieniškiai kilo į lemiamą šturmą ir kiek sumažino deficitą (60:55).

Visgi lemiamos dešimt žaidimo minučių priklausė „Olimpui“, kurie įgijo dviženklę persvarą bei įtvirtino savo pozicijas siekiant pergalės bei patekimo į finalo ketvertą.

Plungės komandai Nojus Radžius pelnė 16 taškų, Rokas Kreišmontas surinko 14, Tadas Kymantas ir Mantas Kazonas pridėjo po 12 taškų

„Mačiūnų-KKSC“ gretose Paulius Gvazdaitis pelnė 16 taškų, Domantas Šeškus surinko 15, Adomas Stančikas pridėjo 11 taškų.

Primename, jog Nostra.lt-RKL A diviziono finalo ketvertas vyks gegužės 3–4 dienomis, Kėdainiuose.

Jo metu susirinkusiųjų lauks ne tik intriguojančios akistatos dėl čempiono trofėjaus, bet taip pat ir įvairios pramogos bei koncertinė programa.