0

Aštuoniese žaidęs „Lietkabelis“ palaužė „Žalgirį“ (107)

Rugsėjo 3 d., 17:30
„Žalgiris“ ir „Lietkabelis“ susitinka draugiškame mače Kaune (Žalgirio nuotr.)

Kauno „Žalgiris“ draugiškame susitikime 80:82 (20:14, 15:27, 25:23, 20:18) nusileido vos 8 žaidusiai Panevėžio „Lietkabelio“ ekipai

Vyriausiasis kauniečių treneris Martinas Schilleris šiam susitikimui jau registravo latvį Janį Strelnieką, kuris praleido pirmąsias pasirengimo rungtynes su Krasnodaro „Lokomotiv“ ekipa.

Panevėžio klubui šiame susitikime dėl smulkių traumų padėti negalėjo Džordže Gagičius, Tadas Vaičiūnas, Nikola Radičevičius ir Karolis Giedraitis.

Rungtynes geriau pradėjo Panevėžio krepšininkai, kurių taškų sąskaitą tolimu metimu atidarė Gediminas Orelikas (3:0), tačiau žalgiriečiai į tai atsakė spurtu 4:0 ir išsiveržė į priekį – 4:3. Įpusėjus pirmojo kėlinio laikui „Žalgiris“ turėjo tą patį vieno taško pranašumą (11:10), tačiau po sėkmingų Joffrey Lauvergne’o ir Artūro Milaknio epizodų kauniečių persvara šoktelėjo iki 5 taškų – 17:12. Kėlinio pabaigoje komandos apsikeitė sėkmingomis atakomis, o ilsėtis žalgiriečiai išėjo pirmaudami 6 taškais – 20:14.

Antrąjį ketvirtį kauniečiai pradėjo 2 iš eilės klaidomis, o „Lietkabelis“ į tai atsakė tolimais metimais ir greitai išlygino rezultatą – 20:20. Kauniečių tai iš vėžių neišmušė ir po pirmojo J.Strelnieko tolimo metimo „Žalgiris“ vėl turėjo 3 taškų persvarą (25:22), o latviui pridėjus dar ir dvitaškį skirtumas šoktelėjo iki 5 taškų – 27:22. Įpusėjus antrajam ketvirčiui Dovydas Giedraitis sumažino kauniečių persvarą – 26:29. Sėkmingą atkarpą pratęsę panevėžiečiai po Vytenio Lipkevičiaus tolimo šūvio išsiveržė į priekį (31:29), tačiau Emmanuelis Mudiay rezultatą išlygino – 31:31. D.Giedraitis ir toliau kėlė grėsmę Kauno ekipos krepšiui bei likus minutei antrajame kėlinyje sukūrė „Lietkabeliui“ 5 taškų persvarą – 39:34. Per paskutinę atkarpą svečiai dar šiek tiek padidino turimą persvarą – 41:35.

Po pertraukos prabėgus 2 minutėms „Lietkabelis“ vis dar turėjo tą pačią 6 taškų persvarą (46:40), o įpusėjus šiam kėliniui Panevėžio klubo pranašumas šoktelėjo ir iki dviženklio – 56:46. Kauniečiai atsigavo ir po šio panevėžiečių spurto, tad likus žaisti mažiau nei minutę J.Lauvergne’as galingu dėjimu sumažino atsilikimą iki 5 taškų – 57:62. Per likusį laiką kauniečiams pavyko dar šiek tiek sumažinti varžovų turimą persvarą ir „Lietkabelis“ pirmavo 4 taškais – 64:60.

Ketvirtajame kėlinyje vyko lygi ir atkakli kova, tačiau likus žaisti 3 minutėms iki rungtynių pabaigos priekyje vis dar buvo Panevėžio krepšininkai – 74:71. Nors po L.Lekavičiaus dvitaškio „Žalgiris“ jau buvo priekyje (75:74), tačiau G.Orelikas vėl sugrąžino persvarą savo komandai – 77:75. Jau kitos atakos metu L.Lekavičius vėl ėmėsi iniciatyvos ir išlygino rezultatą – 77:77. Prasidėjus paskutinei rungtynių minutei Panevėžio komandai dviejų taškų persvarą dvitaškiu vėl grąžino D.Giedraitis – 79:77. Kitos atakos metu žalgiriečiai nesugebėjo kamuolio išsimesti per 5 sekundes ir jis atiteko panevėžiečiams. Pražangomis sustabdytas D.Giedraitis prametė abi baudas, o taisykles kovodamas dėl atšokusio kamuolio pažeidė G.Orelikas. Nielsas Giffey pataikė vieną baudos metimą iš dviejų (80:81), o vėliau jau G.Orelikas pataikė taip pat vieną iš dviejų baudų – 82:80. „Žalgiris“ per 7 sekundes sugebėjo surengti ataką, tačiau L.Lekavičiaus metimas nebuvo tikslus.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 14 (3 atk. kam., 4 kld.), Joshas Nebo 13 (7 atk. kam.), Joffrey Lauvergne’as 12, Janis Strelniekas 11 (4 atk. kam., 3 rez. per.).

„Lietkabelis“: Gediminas Orelikas 16 (6 atk. kam., 4 rez. per.), Kristupas Žemaitis 14, Dovydas Giedraitis 13, Gabrielius Maldūnas 10, Grantas Vasiliauskas 9, Vytenis Lipkevičius 8, Panagiotis Kalaitzakis 7, Kasparas Bėrzinis 5.