0

B.Diaw vedamai Prancūzijos rinktinei mače prieš Rusiją prireikė pratęsimo (1) VIDEO

Vasario 23 d., 23:52
Prancūzai tik per plauką apgynė namų tvirtovę (FIBA Europe nuotr.)

Pačios įtempčiausios FIBA Pasaulio taurės atrankos trečiojo turo rungtynės įvyko Strasbūre, kur Prancūzijos rinktinė po pratęsimo 75:74 (12:12, 16:17, 15:12, 18:20, 14:13) nugalėjo Rusiją.

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje paskutiniuoju pasižymėjusiu žaidėju tapo Paulis Lacombe, kuris baudos metimu likus 22 sekundėms išlygino rezultatą – 61:61. Rusai paskutinę ataką patikėjo Sergejui Karasiovui, tačiau jis du kartus atakavo netaikliai ir rungtynės persikėlė į pratęsimą.

Čia visi įvykiai vėl nuvedė į įtemptą pabaigą – likus žaisti pusantros minutės Jevgenijaus Valievo dėjimas sumažino skirtumą iki minimalaus – 72:73. Po ilgos „sausos“ atkarpos likus žaisti 23 sekundes baudų metimais rezultatą persvėrė S.Karasiovas, o lemiama ataka šį kartą atiteko prancūzams.

Šeimininkai pasinaudoję patirtimi savo šansu pasinaudojo geriau – Borisas Diaw pelnė dutaškus po P.Lacombe perdavimo. Per likusį laiką S.Karasiovas spėjo tik prarasti kamuolį.

35 metų 203 cm ūgio puolėjas B.Diaw surengė puikų pasirodymą ir jei ne jį apribojusios pražangos, galėjo pretenduoti į trigubą dublį – 23 taškai, 7 atkovoti kamuoliai ir 7 rezultatyvūs perdavimai. Simboliška, kad būtent jam teko lemiamas metimas.

Po šio mačo Prancūzija tapo vienvalde grupės favorite, o Rusija trečiojoje vietoje įsiterpė tarp Bosnijos ir Hercegovinos (2/1) bei Belgijos (0/3) rinktinių.

Prancūzija: Borisas Diaw 23 (7 atk. kam., 7 rez. perd., 5 klaidos, 9/15 baudų metimų), Paulis Lacombe 11, Alainas Koffi 10.

Rusija: Dimitrijus Kulaginas 17 (4 atk. kam., 4 rez. perd., 5 klaidos), Sergejus Karasiovas 16 (3/8 tritaškių), Dimitrijus Chvostovas 13, Andrejus Zubkovas 10 (8 atk. kam.).

„Ilgoji pertrauka“: Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašas, diskusijos dėl gynėjų grandies, dvyliktuko pasirinkimas ir „M Basket“ pirmieji tarpsezonio darbai