0

Lietuvos rinktinė užtikrintai nugalėjo lenkus (346) FOTOGALERIJA

Vasario 22 d., 18:30
O.Olisevičius žibėjo šiose rungtynėse (BNS nuotr.)

Europos čempionato atrankos H grupėje pergalingai startavo Lietuvos (1/0) rinktinė, kuri sostinėje 83:64 (16:19, 19:11, 27:19, 21:15) nugalėjo Lenkijos (0/1) krepšininkus. Pirmadienį mūsiškių laukia akistata Taline su Estija.

Michalas Sokolowskis rungtynes atidarė tolimu metimu, o Mateušas Ponitka pridėjo dar du taškus – 5:0. Lietuviams teko mažinti atsilikimą, tiesa, nemažai tritaškių skriejo pro šalį, tad tą padaryti sekėsi sunkiai – 3:7. Tomas Dimša pataikė iš po krepšio, tačiau atsaką turėjo M.Sokolowskis (9:5), o lenkai ėmė tolti – 13:7. Edgaras Ulanovas realizavo abi baudas, bet lenkai toliau naudojosi tolimais metimais – 16:11. Lietuviai taip ir nepanaikino deficito bei po pirmo kėlinio atsiliko 16:19.

Osvaldo Olisevičiaus ir L.Lekavičiaus tolimi šūviai galiausiai lėmė, kad lietuviai persvėrė rezultatą – 22:21. Tiesa, neilgam – 22:25. Skirtumą vėl švelnino O.Olisevičius, o Rokas Giedraitis grąžino pranašumą Lietuvai – 29:28. Aleksanderis Balcerowkis baudų metimais persvėrė rezultatą, bet jam tritaškiu atsakė O.Olisevičius – 32:30. Liko 79 sekundės kėlinyje, Kristupas Žemaitis pataikė iš toli ir Lietuva galiausiai pirmavo 35:30.

Po didžiosios pertraukos lietuviai spurtavo 12:4 ir pirmą kartą susikrovė dviženklį pranašumą – 47:34. Nors lenkai atsakė 5 taškais (39:47), bet Lietuvos rinktinė greitai atgavo ritmą puolime ir 28-ąją minutę pirmavo jau 58:42. Iki trečio kėlinio pabaigos atotrūkis nežymiai sumažėjo – 62:49.

Ketvirtajame ketvirtyje prabėgus kiek daugiau nei 3 minutėms lietuvių atotrūkis pasiekė ir 20 taškų ribą – 71:51. Likęs laikas buvo tik formalumas, o didžiausia intriga buvo, ar Kazys Maksvytis išleis ant parketo Ąžuolą Tubelį, kadangi to reikalavo arena. Likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutėms aukštaūgis žengė į aikštelę ir taip pradžiugino vietinę publiką bei per savo laiką sumetė 4 taškus.

Lietuva: Osvaldas Olisevičius 20 (4/7 tritaškiai), Rokas Giedraitis 13 (3/7 tritaškiai), Tomas Dimša 10, Deividas Sirvydis ir Edgaras Ulanovas (5 rez. perd.) po 8, Lukas Lekavičius 5.

Lenkija: Michalas Sokolowskis 26 (3/6 tritaškiai), Mateušas Ponitka 13 (4/11 metimai, 7 atk. kam., 6 rez. perd., 5 kld.), Aleksanderis Balcerowskis 11 (8 atk. kam.), Michalas Michalakas 10.