93

N.Jokičius varžovus žudė trigubu dubliu ir kertiniu tritaškiu

Sausio 24 d., 09:40
N.Jokičius ir J.Murray'us sudarė pergalingą tandemą (Scanpix nuotr.)

Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) nelengvą pergalę pasiekė titulą ginantys Denverio „Nuggets“ (31/14).

Kolorado klubas išvykoje 114:109 (28:29, 26:33, 39:19, 21:28) palaužė Indianos „Pacers“ (24/20).

Pirmąją mačo dalį pralaimėję „Nuggets“ (54:59) iniciatyvą visiškai perėmė trečiajame kėlinyje. Šeimininkai lemiamu metu dar sugrįžo į kovą ir buvo persvėrę rezultatą, o Denverio ekipa kamuolį išsaugojo tik po Nikola Jokičiaus iššauktos peržiūros. Aukštaūgis už tai atsidėkojo pataikydamas iš toli.

Paskutinės minutės viduryje Pascalis Siakamas pataisė savo paties netaiklų metimą (109:111), o likusias 27 sekundes nuspręsta gintis be pražangą. Už tai nubaudė kertinį tritaškį realizavęs N.Jokičius.

Serbas žibėjo viso mačo metu – 37 minutės, 31 taškas (10/15 dvitaškių, 3/4 tritaškių, 2/2 baudų metimų), 13 atkovotų kamuolių, 10 rezultatyvių perdavimų, blokas, klaida bei 3 pražangos.

„Mes kartu esame devynerius metus ir jis įrodė, kad yra patikimas“, – tiek N.Jokičiaus metimus, tiek pasiteisinančius jo peržiūrų prašymus apžvelgė „Nuggets“ strategas Mike’as Malone’as.

Arti trigubo dublio buvo ir kitas jo auklėtinis Jamalas Murray’us, per 37 minutes surinkęs 31 tašką (8/15 dvitaškių, 3/9 tritaškių, 6/6 baudų metimų), 8 atkovotus kamuolius, 7 rezultatyvius perdavimus, 3 klaidos ir pražangą.

„Nuggets“ didžiausią pranašumą susikrovė apribodami varžovus ties perimetru, kur šie pataikė vos 24 procentus tritaškių (5/21).

Be pergalių naujajame klube lieka P.Siakamas, pralaimėjęs trečiąjį mačą paeiliui. Kamerūniečiui nepakako per 33 minutes surinkti 16 taškų (7/16 dvitaškių, 2/2 baudų metimų), 10 atkovotų kamuolių, 4 rezultatyvius perdavimus, klaidą ir pražangą.

Puolėjui dar neteko sužaisti kartu su komandos lyderiu Tyrese’u Haliburtonu. Indianos klubas gerokai solidžiai žaidžia su įžaidėju (20/14) nei be jo (4/6).

„Pacers“ artimiausiame mače namie priims Filadelfijos „76ers“, „Nuggets“ penkių išvykų turą užbaigs Niujorke.

„Pacers“: Mylesas Turneris 22 (6 atk. kam., 0/5 tritaškių), T.J.McConnellis 17 (7 rez. perd.), Pascalis Siakamas 16 (10 atk. kam., 4 rez. perd.), Andrew Nembhardas 15 (7 rez. perd., 6/6 dvitaškių), Aaronas Nesmithas 13 (9 atk. kam., 1/7 tritaškių), Bennedictas Mathurinas 11 (5 atk. kam.).

„Nuggets“: Nikola Jokičius (13 atk. kam., 10 rez. perd., 3/4 tritaškių) ir Jamalas Murray’us (3/9 tritaškių, 8 atk. kam., 7 rez. perd.) po 31, Kentaviousas Caldwellas-Pope'as 14 (5 atk. kam.), Reggie Jacksonas 13, Aaronas Gordonas 9.