Pasibaigęs. 05-05 17:20
Betsafe-LKL
Wolves Twinsbet
97
Žalgiris
93
Pasibaigęs. 05-05 19:30
Betsafe-LKL
Šiauliai
104
Neptūnas
98
Pasibaigęs. 05-06 18:50
Betsafe-LKL
7bet-Lietkabelis
92
Nevėžis-Optibet
93
Pasibaigęs. 05-07 21:15
Eurolyga
Panathinaikos
81
Maccabi
72
Pasibaigęs. 05-08 18:50
Betsafe-LKL
Žalgiris
92
Uniclub Casino-Juventus
62
Pasibaigęs. 05-08 20:00
Eurolyga
Monaco
79
Fenerbahče
80
Pasibaigęs. 05-08 22:00
Eurolyga
Barcelona
59
Olympiacos
63
Pasibaigęs. 05-09 18:00
Betsafe-LKL
Pieno žvaigždės
89
Rytas
124
Pasibaigęs. 05-09 18:50
Betsafe-LKL
Šiauliai
79
7bet-Lietkabelis
87
Pasibaigęs. 05-09 19:00
Betsafe-LKL
M Basket
81
Nevėžis-Optibet
93
05-24, 19:00
Eurolyga
Panathinaikos
0
Fenerbahče
0
05-24, 22:00
Eurolyga
Real
0
Olympiacos
0

Tyrimas: M.Nicolos pažadai apie gynybą tik ir liko pažadais (38) „Lietuvos rytas“ ginasi prasčiau nei prasčiausiai besiginanti NBA komanda

Gegužės 20 d., 12:15
M.Nicola teigiamų permainų į sostinės komandos gynybą neįnešė (Fotodiena.lt)
M.Nicola teigiamų permainų į sostinės komandos gynybą neįnešė (Fotodiena.lt)
Šaltinis: Krepsinis.net

Vasario pradžioje Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandos šturvalą iš Virginijaus Šeškaus perėmęs argentinietis Marcelo Nicola pabrėžė, kad sostinės klube jis ketina pakeisti blogus įpročius gynyboje. Jis žadėjo „Lietuvos rytą“ paversti komanda, kuri pergales skintų agresyvios ir griežtos gynybos dėka.

„Mano filosofija – atsispyrus nuo geros gynybos laisviau žaisti puolime. Jei giniesi, gali kontratakuoti ir pelnyti lengvų taškų. Tai suteikia pasitikėjimo savimi, nes gerai apsigynęs puolime jautiesi saugesnis, – kalbėjo M.Nicola po pirmosios savaitės „Lietuvos ryto“ ekipoje. – Žaidžiant su „Žalgiriu“, „Neptūnu“ ar Europos taurėje gynyba yra būtina. Be gynybos gali laimėti vieną kitą mačą, bet toli neisi. Nebus galimybių.“

Nespėjus prabėgti nė mėnesiui, M.Nicolos laukė pirmasis rimtas iššūkis – Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės turnyro finalinis etapas. Finale „Lietuvos rytas“ nusileido principiniams varžovams Kauno „Žalgirio“ krepšininkams, į savo krepšį leidęs įmesti 82 taškus. Tačiau jau po keleto savaičių Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) įvykęs susitikimas su „Žalgiriu“ daugelį privertė pažerti komplimentų argentiniečio adresu.

REKLAMA

Tai, ką tą dieną parodė naujojo trenerio vadovaujami vilniečiai, atkreipė krepšinio ekspertų ir sirgalių dėmesį. 66 taškus LKL čempionams leidę įmesti „Lietuvos ryto“ krepšininkai gerokai sustiprino M.Nicolos įvaizdį Lietuvos krepšinio padangėje.

Vis dėlto sezonui artėjant į pabaigą darėsi vis aiškiau, kad M.Nicolos pažadai „Lietuvos rytą“ paversti gynybinio pobūdžio komanda gali likti tik pažadais. Atkrintamųjų varžybų pradžia nuogąstavimus pavertė pagrįstais.

Ketvirtfinalio seriją su „Šiaulių“ komandą „Lietuvos rytas“ laimėjo „sausai“ – 3:0. Tačiau M.Nicolos gynyba meistriškumu vilniečiams nusileidžiantiems „Šiaulių“ krepšininkams dvejuose susitikimuose leido pelnyti daugiau nei 90 taškų. Vidutiniškai į savo krepšį „Lietuvos rytas“ šioje serijoje praleido 85,7 taško.

Jeigu ketvirtfinalio serijoje „Lietuvos ryto“ krepšininkai galėjo galvoti apie pusfinalį, tai pusfinalyje susidūrus su Klaipėdos „Neptūnu“, su kuriuo reguliariajame sezone vyko itin atkaklūs mūšiai, drąsiai apie finalą galvoti būtų buvę naivu.

Klaipėdiečiai parodė, kad „Lietuvos ryto“ laukia labai rimta serija. Jie taip pat parodė ir problemas vilniečių žaidime, apie kurias buvo garsiai kalbama komandą treniravus V.Šeškui, tačiau iki šiol dažnai nutylima prie ekipos vairo stojus M.Nicola.

REKLAMA

„Lietuvos rytas“ laimėjo pirmąjį pusfinalio serijos mačą klaipėdiečiams leidęs pelnyti 79 taškus. Tačiau antrajame susitikime Martynas Mažeika išplėšė pratęsimą, o „Neptūnas“ atsirevanšavo viso surinkęs 107 taškus.

Akivaizdu, kad sostinės komanda netapo gynybinio pobūdžio ekipa. Ir jei pirmaisiais mėnesiais M.Nicola vadovaujant „Lietuvos rytui“, buvo galima kalbėti apie mažą laiko tarpą kardinaliems pokyčiams, tai lemiamų kovų metu norėtųsi matyti bent apčiuopiamą progresą.

Tam, kad įvertinti, kaip pasikeitė „Lietuvos ryto“ gynybos efektyvumas nuo V.Šeškaus laikų, naudinga pasitelkti Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) plačiai naudojamą gynybos reitingo formulę.

Tam, kad įsitikinti, kaip „Lietuvos rytas“ ginasi svarbiose rungtynėse, rungtyniaudamas prieš panašaus lygio varžovus, į tyrimui analizuojamų susitikimų aibę įtraukėme sostinės klubo mačus Europos taurėje bei susitikimus su „Neptūno“ bei „Žalgirio“ komandomis LKL ir Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės turnyruose. Prie M.Nicolos „Lietuvos rytas“ tokių susitikimų sužaidė dvylika, o prie V.Šeškaus – dvidešimt.

Siekiant apskaičiuoti komandos gynybos reitingą, pirmiausia reikia apskaičiuoti „Lietuvos ryto“ varžovų atakų skaičių. Jis skaičiuojamas pagal formulę, kuri NBA naudojama nuo 1973–1974 m. sezono. Su šia formule plačiau susipažinti galima ČIA („Poss“ aprašymas).

REKLAMA

Išsiaiškinus varžovų atakų skaičių, gynybos reitingui apskaičiuoti taikoma formulė: varžovų pelnytų taškų suma dalinama iš varžovų atakų skaičiaus. Gautas rezultatas dauginamas iš 100. Taip yra apskaičiuojama, kiek taškų vidutiniškai komanda į savo krepšį praleidžia per 100 atakų.

Gauti rezultatai rodo, kad prie M.Nicolos „Lietuvos ryto“ gynyba svarbiose rungtynėse prieš panašaus pajėgumo varžovus ne tik nėra geresnė nei ekipai vadovaujant V.Šeškui, tačiau net gi suprastėjo. M.Nicola vadovaujamo „Lietuvos ryto“ gynybos reitingas svarbiuose susitikimuose – 116,1 taško. Tuo tarpu „Lietuvos ryto“ vairą laikius V.Šeškui – 109,9 taško.

Vertėtų atsižvelgti į faktą, kad skaičiuojant V.Šeškaus vadovaujamo „Lietuvos ryto“ gynybos reitingą, buvo įtrauktos rungtynės Europos taurės pirmuosiuose etapuose prieš kur kas žemesnio lygio ekipas. Tačiau tuo pačiu skaičiuojant gynybos reitingą prie M.Nicolos, į aibę pateko mačai LKL ketvirtfinalyje su „Šiaulių“ klubu, kuris taip pat yra žemesnio meistriškumo.

Ši formulė leidžia lyginti gynybos reitingą komandų, rungtyniaujančių skirtingame lygyje ir skirtingą minučių skaičių rungtynėse. Įdomu tai, kad „Lietuvos ryto“ gynybos reitingas prie abiejų trenerių nusileidžia prasčiausiai besiginančios NBA komandos gynybos reitingui. Šį sezoną tokiu pasižymėjo Minesotos „Timberwolves“, kuri per 100 atakų varžovams į savo krepšį leisdavo įmesti 109,6 taško. Tiesa, būtina atsižvelgti į faktą, kad Minesotos klubo rodiklis skaičiuotas įtraukus visas NBA reguliaraus sezono rungtynes.

REKLAMA

Jeigu V.Šeškaus vadovaujamas „Lietuvos rytas“ šiame kontekste neatrodo taip apverktinai, tai M.Nicolos gynybos 116 praleidžiamų taškų per 100 atakų – išties nemaloniai stebinantis rodiklis.

Nors prie M.Nicolos „Lietuvos rytas“ kol kas nedemonstruoja geresnės gynybos, teigti, kad sostinės klubas neturėjo atleisti V.Šeškaus, negalima. Prieniškio vadovaujama ekipa, ko gero, nebūtų pademonstravusi aukštesnių rezultatų. Izmiro „Pinar Karsiyaka“ barjeras, ko gero. būtų sustabdęs „Lietuvos rytą“, net ir nepriėmus kontroversiško sprendimo tokiu metu pakeisti trenerį.

Tačiau akivaizdu, kad „Lietuvos ryto“ klubo vadovams yra apie ką pagalvoti vertinant M.Nicolos darbą sostinės komandoje. Keturis mėnesius ekipoje praleidęs argentinietis kol kas savo pažadų nepildo ir apčiuopiamo kokybinio progreso gynyboje į „Lietuvos ryto“ žaidimą neįnešė.

Tai, jog komandos gynybos reitingas yra itin prastas prie dviejų skirtingų strategų, neabejotinai, signalizuoja ir apie problemas ekipos komplektacijoje. Dėl prastos komandos gynybos visa kaltė negali būti suverčiama tik treneriui. „Lietuvos ryte“ akivaizdžiai trūksta krepšininkų, gerai suprantančių, kaip saugoti savo krepšį nuo varžovų išpuolių.

„Ilgoji pertrauka“: Lietuvos agentų darbas, vertę pakėlę LKL lietuviai, LKF galimybės „įpirkti“ aukšto lygio žaidėją, krepšininkų ilgaamžiškumas, nutekanti informacija iš klubų ir 3x3 rinktinių galimybės


38 komentarai
Naujausi komentarai (38)
Geriausiai ivertinti (38)
PRO komentarai (23)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti