87
Pasibaigęs. Šiandien 19:00
81
93

Vilerbane rezultatyviausiai žaidusio R.Jokubaičio lemiamas metimas išsisuko iš lanko (8)

Balandžio 13 d., 00:06
R.Jokubaitis nepataikė lemiamo metimo

Eurolygoje baigėsi reguliarusis sezonas – paskutiniuoju maču tapo drama Prancūzijoje.

Barselonos „Barcelona“ (22/13) finišavo išvykoje 72:76 (18:24, 24:14, 15:19, 15:19) krito prieš Vilerbano ASVEL (9/25).

Intrigos netrūko viso mačo metu, o likus žaisti pusantros minutės Joffrey Lauvergne’as įkrovė Pariso Lee pakabintą kamuolį bei persvėrė rezultatą (71:70). Taškais atsakius ir svečiams, buvęs žalgirietis pasižymėjo dar kartą – 73:72.

Mačo pabaigoje kamuolys atsidūrė Roko Jokubaičio rankose, tačiau lietuvio dvitaškis iš vidutinio nuotolio išsisuko iš lanko, šeimininkams pergalė per likusias sekundes iš rankų neišslydo, tris baudų metimus pataikius P.Lee.

Lietuvis šiame mače buvo ryškiausias svečių žaidėjas – 17 minučių, 12 taškų (3/4 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 3/5 baudų metimų), 2 atkovoti ir 3 prarasti kamuoliai, rezultatyvus perdavimas, pražanga ir 11 naudingumo balų.

Jis tapo vieninteliu „Barcelona“ dviženklininku. Ispanijos klubas jau prieš rungtynes žinojo galutinę savo poziciją ir leido sau patausoti jėgas, naudodamas tolygią dvylikos žaidėjų rotaciją. Ilgiausiai aikštėje išbuvo 24 minutes sužaidęs Ricky Rubio, trumpiausiai – 10 minučių gavęs Nikola Kaliničius.

Katalonai dominavo kovoje dėl kamuolių (44:32), tačiau ir gerokai dažniau klydo (15:9) bei prastai atakavo iš toli (7/27, 26 procentai).

Prancūzijos komandoje ryškiausias taip pat buvo Kauno „Žalgirio“ marškinėlius praeityje vilkėjęs J.Lauvergne'as – 17 minučių, 20 taškų (8/11 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 1/1 baudos metimo), 5 atkovoti ir prarastas kamuolys, 2 pražangos bei 16 naudingumo balų.

ASVEL net ir laimėję sezoną uždarė kaip priešpaskutinė Eurolygos ekipa, o „Barcelona“ finišavo ketvirtoje vietoje. Ketvirtfinalyje namų aikštės pranašumą turinčių katalonų laukia serija prieš Pirėjo „Olympiacos“.

Vilerbano klubui liko tik Prancūzijos pirmenybės, kuriose šiuo metu trečia vieta dalinamasi su Europos taurė vicečempionais Breso Burgo JL.

ASVEL: Joffrey Lauvergne'as 20 (8/11 dvitaškių, 5 atk. kam.), Youssoupha Fallas 15 (8 atk. kam., 7/10 dvitaškių), Parisas Lee 10 (8 rez. perd.), Nando De Colo 9 (0/5 dvitaškių, 4 rez. perd.).

„Barcelona“: Rokas Jokubaitis 12 (3 klaidos), Oriolas Pauli (1/4 tritaškių), Janas Vesely (3 atk. kam., 3 rez. perd.) ir Jamesas Nnaji (9 atk. kam.) po 9, Jabari Parkeris ir Dario Brizuela po 7.