Universalus A.Marčiulionio pasirodymas neišgelbėjo nuo lemtingos nesėkmės (14)

Kovo 23 d., 08:13
A.Marčiulionis baigė sezoną (Scanpix nuotr.)

Nacionalinėje koledžų atletų asociacijoje (NCAA) žygį link titulo baigė Augustas Marčiulionis.

Lietuvio atstovaujami Saint Mary’s universiteto „Gaels“ pirmajame „Kovo beprotybės“ etape 66:75 (27:28, 39:47) krito prieš Didžiojo Kanjono universiteto „Lopes“.

„Gaels“ Vakaruose turėjo penktąjį reitingą ir buvo laikomi favoritais prieš dvyliktąjį reitingą gavusias „antilopes“.

Lietuvio ekipa laikėsi iki antrojo kėlinio starto (34:35), bet tuomet praleido spurtą 1:16 ir ir šios duobės neišsikapstė.

A.Marčiulionis per 30 minučių surinko 10 taškų (2/6 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 3/4 baudų metimų), 5 atkovotus, perimtą ir 5 prarastus kamuolius, 8 rezultatyvius perdavimus, bloką bei 4 pražangas.

Įžaidėjas trečiajame savo sezone už Atlanto išgyveno proveržį ir per 33 minutes fiksavo 12,4 taško (34 procentai tritaškių), 3,3 atkovoto ir 1,5 perimto bei 5,2 rezultatyvaus perdavimo vidurkius.

14 taškų Saint Mary’s universitetui surinko Mitchellas Saxenas (11 atk. kam.), 13 – be keitimų žaidęs Aidanas Mahaney (5/21 metimų), po 11 – Masonas Forbesas (6 atk. kam.) ir Luke’as Barrettas (6 atk. kam.). Nugalėtojų gretose 22 taškus pelnė Tyonas Grantas-Fosteris (7 atk. kam., 6 klaidos), 17 – Ray’us Harrisonas (6 rez. perd.).

Po atkaklios kovos krito ir septintąjį reitingą Pietuose turėjusi Floridos universiteto „Gators“ ekipa, 100:102 (45:45, 55:57) kritusi prieš Kolorado universiteto „Buffaloes“.

Kajus Kublickas lemtingame mače ant parketo nepasirodė.

NCAA debiutuojantis lietuvis šį sezoną sužaidė tik 9 mačus ir per 4 minutes rinko 0,8 taško.

Floridos komandoje išsiskyrė 33 taškus pelnęs Walteris Claytonas (4/10 tritaškių), nugalėtojams 23 taškus surinko K.J.Simpsonas (5 atk. kam., 5 rez. perd.), 21 – Eddie Lampkinas (6 atk. kam., 5 rez. perd.), 17 – vokietis Tristanas da Silva (3/3 tritaškių, 5 rez. perd.).

Tai reiškia, kad „Kovo beprotybėje“ liko trys lietuviai – Arizonos universiteto „Wildcats“ atstovaujantys Motiejus Krivas ir Paulius Murauskas bei Daytono universiteto „Flyers“ marškinėlius vilkintis Petras Padegimas. Antrajame etape šių komandų laukia tarpusavio mūšis.